Як класифікуються фарби
Як класифікуються фарби
За призначенням фарби умовно діляться на фасадні та інтер'єрні, або для внутрішніх і зовнішніх робіт. В залежності від умов експлуатації та застосування класифікація лакофарбових покриттів виглядає складніше: атмосферостійкі, атмосферостійкі, водостійкі, термостійкі, хімічно стійкі і т. д. (Всього тут налічується 9 груп).
По зовнішньому вигляді лакофарбові матеріали можна розділити на три групи:
• прозорі покриття;
• дисперсійні фарби;
Під прозорими покриттями мають на увазі захисні лазурі (глазурі), просочувальні засоби і прозорі лаки. Вони можуть містити добавки пігментів і виявляти природну структуру дерева. При цьому такі покриття мають високу паропроницаемисть, що сприяє видаленню вологи з обробленої ними поверхні. Як правило, до їх складу входять речовини, що виконують роль ультрафіолетового фільтра. Оброблене дерево набуває захист від руйнування під дією сонячного світла і стійкість до старіння.
Дисперсійні фарби (акрилові) в останні роки користуються все більшою популярністю. В них в якості розчинника використуеться вода, а в якості сполучного - найчастіше акрилати або їх кополімери. За кордоном їх частка сягає 80-85% загального обсягу виробництва ЛКМ. Покриття, отримані в результаті нанесення фарб відрізняє атмосферо-, водо - і кольоростійкість, до того ж вони паропроницаеми, тобто дерев'яні елементи «дихають». Після нанесення на поверхню та утворення плівки їх розчинник (вода) випаровується, внаслідок чого фарби стають морозостійкими.
Непрозорі емалі. З появою водно-дисперсійних фарб застосування традиційних лаків і емалей значно знизилася, хоча вони як і раніше користуються популярністю завдяки високій якості покриттів, простоті і зручності застосування. Їх основні недоліки - токсичність і пожежонебезпека. Серед фарб на органічних розчинниках найбільш популярні алкідні, винилхлоридни, акрилові, поліуретанові та деякі інші.
Завдяки тому, що фарби являють собою складні системи, в які входять різні компоненти: наповнювачі, зв'язуючі (плівкоутворюючі), розчинники, пластифікатори, пігменти та сикативи, вони класифікуються і за складом.
Плівкоутворювальні речовини є найважливішою частиною фарб, оскільки від їх властивостей значною мірою залежить швидкість затвердіння, міцність і довговічність плівки, що утворилася, тобто весь комплекс художніх властивостей фарби. Сучасні сполучні являють собою або спеціальним чином оброблені рослинні масла (оліфи) або синтетичні високомолекулярні сполуки (синтетичні та деякі інші полімери сополімери), що і дає фарбі її «ім'я» масляні, алкідні, латексна і т. д .
Тепер перейдемо до класифікації за видами фарб. За «складу» ЛКМ можна підрозділити на водорозчинні, органорозчинуючі і порошкові, а всередині перших двох груп, в залежності від використовуваної основи, на алкідні, силікатні, клейові і емульсійні. Найбільший інтерес для споживачів, у більшості випадків, представляють водно-дисперсійні фарби, серед яких найбільш відомі полівінілацетатні (на основі емульсії ПВА), на основі стирол-бутадієновий та інших латексів, а також акрилатні. Їх основна перевага полягає в тому, що сполучні, в їх складі, дисперговані у вигляді дрібних частинок у водному розчині захисного колоїду (такі дисперговані системи прийнято називати емульсіями).
Всі водно-дисперсійні фарби нетоксичні, легко розводяться водою, швидко сохнуть. Ними фарбують бетонні, кам'яні, дерев'яні поверхні, але не металеві - фарба може викликати їх корозію. Особливо ефективно їх нанесення на пористі основи, наприклад, на штукатурку, щоправда, попередньо погрунтовану.
Клейові фарби складаються із суспензії пігментів і наповнювачів у водних розчинах крохмалю, клеїв тваринного походження і деяких органічних полімерів: ефіру целюлози, крохмалю, полівінілового спирту, казеїну., За властивостями вони близькі до емульсивних, але на відміну від них менш стійкі до вологи. Тому застосовні в основному для фарбування сухих приміщень. Утворюють пористі, як правило неводостійкі, покриття з хорошими декоративними властивостями.
Фахівці класифікують водорозчинні фарби наступним чином:
• на основі водної дисперсії акрилових смол;
• на основі рідкого калійного скла» (силікатні фарби)
• на основі водної дисперсії силіконових смол (силіконові фарби);
• мінеральні фарби на основі цементу і гашеного вапна (цементні і вапняні фарби).
Акриловые (акрилатные) краски - это растворы полиакрилатов или их производных в органических растворителях или дисперсии (эмульсии) в воде. Образованные ими покрытия отличает высокая свето-, атмосферо- - и водостойкость. После нанесения на поверхность и образования пленки их растворитель (вода) испаряется, в результате чего краски становятся морозостойкими. Акриловые краски идеально подходят как для внутренних, так и для наружных работ. Они прекрасно смешиваются и кольоруються, образуя огромную (более 2000 оттенков) цветовую гамму.
Силіконові фарби поєднують в собі кращі властивості акрилових і силікатних фарб. Насамперед, це стосується пар
- Застосування Аквалазури TEXTURA ТМ IspolinЗастосування Аквалазури TEXTURA ТМ Ispolin
- Новинка Гумова фарба від ПТМ «Ispolin»Новинка Гумова фарба від ПТМ «Ispolin». Підходить для фарбування дахів, цоколів, фасадів будівель, металевих водостічних труб і жолобів, стін ванних кімнат, цегляних і кам'яних кладок, коридорів, кухонь, стовпів, огорож і інших поверхонь.